PC-IN Plzeň - Moderní kamerové systémy v praxi

Moderní kamerové systémy v praxi

05.03.2013

Znáte systémy CarR, ObjectR nebo FaceR?

Od běžného zobrazení až po inteligentní videodetekci ...

moderni-kamerove-systemy Společnost PROFIcomms, distributor komunikačních technologií pro Českou republiku a Slovenskou republiku a obchodní partner PC-IN Plzeň pořádala dnes odborné školení, zaměřené na moderní kamerové systémy v praxi. Dovolte nám vás krátce obeznámit s obsahem tohoto semináře.

Brněnská společnost Proficomms působí na trhu od roku 1993 a specializuje se na podnikové, metropolitní a telekomunikačních sítě a průmyslové komunikace a kamerové systémy. Sesterská společnost Network Group s.r.o. se zaměřuje na distrubuci pasivních síťových komponentů (strukturované kabeláže, optické a metalické kabely, příslušenství).

Kamerový systém Messoa

messoa-logo Kamerové systémy Messoa se vyznačují širokou škálou dostupných modelů s vysokou technickou úrovní a spolehlivostí. Poruchovost zařízení (RMA) za rok 2012 byla pouze 0,4% a záruka na jednotlivé komponenty je 3 roky. Do kamerového systému lze připojit neomezený počet klientů a kamer. Obsažené technologie Lumii Technology a Smart Encoding zaručují kvalitní výstup obrazu i při snížené viditelnosti (noční scéna, mlha, déšť). Jednotlivé kamery mohou produkovat několit streamů, např. jako 5 nezávislých kamer. Zároveň Messoa nabízí stabilizátor obrazu, odolnost proti počkození (vandal proof), slot pro SD kartu, PoE ((IEEE 802.3af) a inteligentní detekci. Jednotlivé typy kamer disponují 15 nebo 30 snímky za vteřinu (fps).

messoa-cctv messoa-cctv messoa-cctv messoa-cctv messoa-cctv messoa-cctv messoa-cctv messoa-cctv messoa-cctv vandalproof waterproof

Rozlišení videozáznamu je HD (High Definition) 1920x1024 (16:9) a celkový výstup nás velmi potěšil.

TKH security solution (SIQURA, VMS DIVA)

tkh-logoKonkurenční společnost THK security solution sídlí v Nizozemské Goudě, má 125 zaměstanců, vlastní R&D, působí na trhu více jak 35 let, nabízí 3 letou záruku a její výrobky se těší reputaci kvality a spolehlivosti.

Siqura kamery nabízí technologii Digital Pixel System (konzistentní výsledek obrazu za všech světelných podmínek), Full HD, integrovaný IR (infračervený) přísvit, motorický zoom, High PoE, Video Motion Detection, redukci šumu, microSD slot, sluneční stěnu, podporu více monitorů, light web klient a další funkce.

siqura-cctv siqura-cctv siqura-cctv siqura-cctv siqura-cctv siqura-cctv siqura-cctv siqura-cctv tkh-fullhd

Řešení Siqura (DIVA) vám poskytne plně modulární IP nebo hybridní kamerový systém.

Inteligentní videoanalýza kamer Messoa a TKH

missedVěděli jste, že až 85% všech událostí na monitorech lidské oko promešká?

Shlédli jsme praktickou ukázku správy těchto kamerových systémů včetně prezentace inteligentní videoanalýzy - grafický diagram aktivity, rozpoznávání SPZ, rozpoznávání obličejů, dopravní situace (např. jízda v protisměru, zastavené vozidlo, pomalé vozidlo, chodec, detekce průjezdu, délka fronty, rychlost) atp. a videokonverzí se zařízeními ComNet.

videoanalýza

ComNet - prolomení pravidla 100 metrů pro 100Mbps sítě na koaxu a UTP

comnetComNet ale není řešení pouze pro videokonverze. Tato americká společnost je známá především díky kvalitě, odolnosti, promyšlenosti a nízké spotřebě elektrické energie svých produktů. Technologie Copper/Line (IP konvertory a TP extendery), řeší přechod z analogu na IP při nutnosti využití stávající kabeláže. Například elegantně vyřešila maximální délku koaxu nebo UTP mezi zařízeními ve 100Mbps síti. Pomocí TP extenderů ComNet můžete vytvořit 100Mbps síť na koaxu nebo UTP s dosahem až 548 metrů mezi zařízeními. Pokud si vystačíte s propustností 10Mbps, lze takto dosáhnout na koaxiálním kabelu až 1528 metrů a UTP až 914 metrů.

Dalším tématem tohoto školení bylo, jak jednoduše napojit kamerový systém na Ethernet a vyzkoušeli si návrhový systém konverzí ComNet builder, výborného pomocníka při projektování počítačové sítě.

Brocade - IP aktivní prvky

brocadeV závěru našeho semináře nám byly představeny novinky společnosti Brocade, která je vedoucí společností v oblasti síťových řešení pro datová centra a Campus sítě a jedničkou v oblasti SAN sítí. Společnost PROFIcomms se jako autorizovaný distributor produktů Brocade zaměřuje především na dodávky výkonných IP a konvergovaných (FCoE) síťových prvků pro podnikové sítě, datová centra, ISP poskytovatele a Carrier operátory. Do portfolia patří rozsáhlá řada Ethernet switchů a routerů, hraniční a páteřní MPLS/Telco routery, jednotky typu Application-Switching (load balancery), prvky pro Wi-Fi sítě a další.

Závěr

 

 

Děkujeme společnosti PROFIcomms za pozvání na tento povedený seminář, jak po stránce odborné, tak organizační.

Zaujali jsme vás? Máte zájem o naše služby? Napište nám!

Vaše jméno:
Váš telefon:
Váš e-mail:

Vaše zpráva:

Informace o zpracování a ochraně osobních údajů zde »


PC-IN Plzeň

Reference

PilsProjekt
29.05.2024
PilsProjekt

Sledujte nás