PC-IN Plzeň - 21. dubna 2015 to vypukne!

21. dubna 2015 to vypukne!

19.03.2015

Nemobilní weby se propadnou ve výsledcích vyhledávání Google

Předevčírem Zineb Ait Bahajji ze společnosti Google na akci jménem Search Marketing Expo v Mnichově připomněl, že dne 21. dubna spustí Google novou měnu algoritmu, která ovlivní výsledky vyhledávání na mobilních zařízeních. Navíc ale přidal i zajímavou informaci o tom, jak moc velká změna to bude. Pojďme se na ni podívat blíže.

Pro ty, kteří o chystané změně (jež vstoupí v platnost asi za měsíc) dosud nevěděli, prozradím, že v mobilních výsledcích vyhledávání na Google budou nově zvýhodněny stránky, které podporují optimalizované
zobrazení pro mobily.

Musíme si uvědomit, že už nyní je mobilní vyhledávání v některých zemích využíváno stejně často jako vyhledávání na desktopovém počítači (tedy z 50 %).

Nynější aktualizace se ale pravděpodobně bude týkat globálního vyhledávání, to znamená všech výsledků bez rozdílu, české nevyjímaje. Navíc Zineb označil aktualizaci za významnou a Barry Schwartz spekuluje o tom, že by změna mohla ovlivnit asi 40 % všech výsledků mobilního vyhledávání. Pokud, jak bylo zmíněno, z 50 % probíhá vyhledávání na mobilních zařízeních, algoritmus změní výsledky vyhledávání v asi 20 % případů, což je suverénně největší aktualizace od Google za dlouhou dobu.


Možná také proto Google oznamuje dopředu nutnost mobilního webu a nepostupuje stejně jako v minulosti, kdy bez upozornění vydal změnu algoritmu a až po vydání majitelé webů zjistili, kolik škody ve výsledcích vyhledávání aktualizace napáchala a co ji vlastně způsobilo.

Pokud si chcete vyzkoušet, jestli jste na změnu algoritmu připraveni, můžete si svůj web otestovat v tomto testu použitelnosti v mobilech přímo od Googlu.

Jak jste na tom vy? Připravujete kvůli této změně mobilní web, nebo čekáte, jak to celé dopadne?

Celý článek si můžete přečíst na blogu Včeliště.cz >>

Zaujali jsme vás? Máte zájem o naše služby? Napište nám!

Vaše jméno:
Váš telefon:
Váš e-mail:

Vaše zpráva:

Informace o zpracování a ochraně osobních údajů zde »


PC-IN Plzeň

Reference

PilsProjekt
29.05.2024
PilsProjekt

Sledujte nás