PC-IN Plzeň - GPRS

GPRS

GPRS je služba umožňující přenos dat a připojení k internetu v mobilních sítích formátu GSM. Jedná se o tzv. 2.5G síť. Teoretická maximální rychlost až 85.6kbit/s download, 42.8kbit/s upload. Rozeznáváme tři třídy GPRS zařízení:
Class A – (též DTM – Dual Transfer Mode) umožňuje současně využívat GPRS i hlas. Technologii DTM tedy Class A musí podporovat jak mobilní telefon, tak i síť operátora. V Česku je tato služba momentálně nedostupná.
Class B – zařízení využívá buď hovor nebo data. V závislosti na podpoře sítě je možné například při GPRS spojení přijmout hovor a zastavit GPRS nebo opačně. Všechny v současné době prodávané GPRS mobilní telefony podporují tuto třídu.
Class C – zařízení umožňuje pouze datový provoz, z takového přístroje nelze volat, např.: datové karty PCMCIA, speciální průmyslové moduly, aj.
Přenosová rychlost je určena třídou “Multislot Class”, kterou dané zařízení podporuje. Třídy (1-34) se dělí podle toho, kolik timeslotů (1-6) umí zařízení použít pro uplink(1-5), downlink(1-5) a současně(2-6). Dnešní běžně prodávaná zařízení podporují třídu GPRS 10 (Downlink 4 timesloty / Uplink 2 timesloty / Současně 5 timeslotů). Jako první v Česku oznámila 4.10.2000 společnost Eurotel spuštění služeb GPRS.

Potřebujete poradit? Nevíte si rady? Napište nám ...

Vaše jméno:
Váš telefon:
Váš e-mail:

Vaše zpráva:


><


Sledujte nás

Partneři